«ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΝ ΟΙ ΛΑΟΙ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ»
Μια... επαναστατική κίνηση προανήγγειλε λίγες ώρες μετά την ολοκλήρωση του χθεσινού debate των πολιτικών αρχηγών, η Ζωή Κωνσταντοπούλου.
Με ένα «τιτίβισμα» αποκάλυψε ότι ετοιμάζει συνεργασία με τον Γιάνη Βαρουφάκη και τον Ζαν Λικ Μελανσόν με στόχο το Plan B.
Σε δηλώσεις της στον τηλεοπτικό σταθμό ΑΝΤ1 το πρωί της Πέμπτης η υποψήφια με τη Λαϊκή Ενότητα επεσήμανε ότι ετοιμάζεται να συνυπογράψει από κοινού με τον Γιάνη Βαρουφάκη και τον Ζαν Λικ Μελανσόν μία ευρωπαϊκή διακήρυξη με στόχο, όπως είπε, να κάνουν κάτι πιο... «διευρυμένο».
«Θα δείτε ότι θα εκδοθεί τις επόμενες ώρες μια κοινή δήλωση με τον Μελανσόν, τον Όσκαρ Λαφοντέν, τον Γιάνη Βαρουφάκη όσον αφορά στο ποιο πρέπει να είναι το σχέδιο Β για την Ευρώπη», είπε χαρακτηριστικά η κυρία Κωνσταντοπούλου, σημειώνοντας ότι πρόκειται για ένα πανευρωπαϊκό προσκλητήριο για να προετοιμαστούν οι λαοί της Ευρώπης για το σχέδιο Β «γιατί κάποιοι έχουν επενδύσει στο να πουν στον ελληνικό λαό ότι η ιστορία τελείωσε».
Δημοσίευση: Σεπτεμβρίου 11, 2015
- Κατηγορία:
ΛΑΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ,
ΠΡΟΣΩΠΑ
Μια... επαναστατική κίνηση προανήγγειλε λίγες ώρες μετά την ολοκλήρωση του χθεσινού debate των πολιτικών αρχηγών, η Ζωή Κωνσταντοπούλου.
Με ένα «τιτίβισμα» αποκάλυψε ότι ετοιμάζει συνεργασία με τον Γιάνη Βαρουφάκη και τον Ζαν Λικ Μελανσόν με στόχο το Plan B.
Σε δηλώσεις της στον τηλεοπτικό σταθμό ΑΝΤ1 το πρωί της Πέμπτης η υποψήφια με τη Λαϊκή Ενότητα επεσήμανε ότι ετοιμάζεται να συνυπογράψει από κοινού με τον Γιάνη Βαρουφάκη και τον Ζαν Λικ Μελανσόν μία ευρωπαϊκή διακήρυξη με στόχο, όπως είπε, να κάνουν κάτι πιο... «διευρυμένο».
«Θα δείτε ότι θα εκδοθεί τις επόμενες ώρες μια κοινή δήλωση με τον Μελανσόν, τον Όσκαρ Λαφοντέν, τον Γιάνη Βαρουφάκη όσον αφορά στο ποιο πρέπει να είναι το σχέδιο Β για την Ευρώπη», είπε χαρακτηριστικά η κυρία Κωνσταντοπούλου, σημειώνοντας ότι πρόκειται για ένα πανευρωπαϊκό προσκλητήριο για να προετοιμαστούν οι λαοί της Ευρώπης για το σχέδιο Β «γιατί κάποιοι έχουν επενδύσει στο να πουν στον ελληνικό λαό ότι η ιστορία τελείωσε».
Τα θέματα των αναρτήσεων δεν εκφράζουν απαραίτητα και τις απόψεις των διαχειριστών και των συντακτών του ιστολογίου μας. Τα σχόλια εκφράζουν τις απόψεις των σχολιαστών και μόνο αυτών.
Σχόλια που περιέχουν ύβρεις ή απρεπείς χαρακτηρισμούς διαγράφονται κατά τον έλεγχο από την ομάδα διαχείρισης. Ευχαριστούμε.